Youtube kanály, které tě naučí matiku, češtinu a angličtinu

Máme tu další vzdělávací článek. Tentokrát ti přinášíme seznam skvělých youtube kanálů, které ti pomohou naučit se matematiku, češtinu a angličtinu (němčinu).

Angličtina

I přes to, že je angličtina poměrně lehký jazyk, dokáže pořádně potrápit. Jak se tvoří minulý čas a co je to předpřítomný čas? Na všechny své otázky dostaneš odpověď na následujících kanálech.

Tommy English – YouTube

Tommy připravuje videa pro začátečníky i pokročilé – poslech, gramatiku, testy, výslovnost, …

Bronislav Sobotka – YouTube

Bróňu už jsme na blogu zmiňovali několikrát. Podle svých slov je to „nadšený učitel angličtiny, kterého učitelé celý život podceňovali“. Anglicky se naučil až poměrně pozdě, a navíc má dysgrafii a dyslexii. Díky tomu ví, jak tě jazyk naučit rychle a efektivně.

Učitelskej – YouTube

Jaroslav tě provede hlavně začátky aneb jak vůbec stvořit větu v angličtině, aby dávala smysl? To se naučíš na kanále Učitelskej.

Němčina

Na školách se velmi často učí i němčina. Proto se hodí znát i tyto 2 kanály.

Deutsch mit Nelly – YouTube

Nelly tě seznámí se základy i lehce pokročilou gramatikou.

Angličtina Němčina Ruština JazykySikovnecz – YouTube

Tento kanál ti pomůže hlavně s němčinou, ale jsou tam i videa o angličtině a ruštině.

Matematika

Možná, že jsi machr na angličtinu, a naopak ti nejdou čísla. Spousta lidí přísahá, že umí buď jazyky nebo matematiku. Tak jako tak, i pro tebe existují super kanály, kde najdeš mnoho matematických problémů a jejich řešení.

Tomáš Chabada – YouTube

Naprosto skvělý je Tomáš Chabada. Připravil opravdu hodně videí, kde vysvětluje vše, co můžeš potřebovat – od lehčích lekcí až po ty těžší, např. k maturitě.

Čeština

A pak tady máme také český jazyk. Na rozdíl od angličtiny je čeština opravdu složitá. Najdeš v ní spoustu pravidel a výjimek. Ale nebudeme ti lhát, bez ní to v životě nepůjde. Správný písemný projev ti otevře víc dveří, než když budeš sekat jednu hrubku za druhou.

Lada Brožková – YouTube

Pokud tedy tápeš v gramatice a pravopisu, mrkni na kanál Lady Brožové. Lekce tvoří pro mladší i starší děti, takže 100% najdeš to, co ti moc nejde. Čekají na tebe i videa o literatuře.

Matematika a čeština

Skvělou zprávou je, že jsou i kanály, kde najdeš směs matematiky, čeština a občas i angličtiny. Mnoho kanálů se zaměřuje i na přípravu k maturitě, což je pro mnohé veliký strašák. Pokud se ale budeš učit pravidelně, bude to snazší a méně stresující.

Edufix. cz – YouTube

Na tomto kanále najdeš kromě zmíněných předmětů i němčinu, chemii a mechaniku.

Marek Valášek – YouTube

LearnTube.cz – YouTube

Marek Valášek a LearnTube jsou sice dva kanály, ale oba provozuje Marek. Jsou tam stejná videa, ale na Markově „osobním“ účtu jsou i nějaké další. Určitě si oba účty prohlédni a uvidíš, že máš na týdny dopředu vystaráno.

Přijímačky bez obav – YouTube

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nabízí skvělý playlist s videi k přijímačkám. Nabízí materiály pro čtyřleté obory i osmiletá gymnázia, což znamená, že se díky jejich širokému záběru může učit opravdu každý.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.